ویژگیهای برجسته در پیش نمایش توسعه دهندگان Web Page 2

این نوشته نگاهی دارد به امکانات جدید ASP.Net Web Page 2  ( پیش نمایش توسعه دهندگان ) که ساختار کوچک برای برنامه نویسی وب است که همراه با Web Matrix 2 نسخه بتا ارایه شده است.

1-      در ابتدا می بایست با استفاده از Microsoft Web Platform Installer   نرم افزار Web Matrix 2 beta را نصب کنید.

برای دریافت آخرین نسخه نصب کننده پلت فرم  وب مایکروسافت به نشانی http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=226883  مراجعه نمایید.

2-      ویژگیهای برجسته و جدید

استفاده از نمونه سایتهای جدید و بروز شده

نمونه سایت ابتدایی اکنون با صفحات وب 2 بروز شده است و در آن امکانات جدیدی مانند بهبود ظاهر برای موبایل با استفاده از CSS و انتخاب گر @media   و  ارتقای سیستم عضویت و ورود به سایت با استفاده از امکان ورورد به سیستم از طریق OpenID و یا نام کاربری در فیسبوک و ...

 

برای مطالعه متن کامل این مقاله به http://www.asp.net/web-pages/overview/what%27s-new/top-features-in-web-pages-2-developer-preview مراجعه نمایید.

Gravatar

راه اندازی سایت جدید Asp.net

پس از چند هفته  از عرضه نسحه بتای سایت جدید Asp.net ، در دوم دسامبر رسما نسخه جدید رونمایی شد.
طبق اعلام رسمی ، این تغییر طراحی ابتدای راه تغییرات است و برنامه های متنوعی برای آینده شامل محتوای متنی بیشتر ، محلی سازی ، استفاده بیشتر از HTML5 ، ویدئو ها با کیفیت HD ، عنوان بندی دقیق تر و بسیاری دیگر از تغییرات در دست تیم طراحی است.
سایت Asp.net یک سایت بزرگ با هزاران هزارن صفحه است ، در حالیکه بسیاری  از این صفحات به سختی پیدا می شوند. تیم طراح تلاش می کند راهی برای رسیدن به آنها در چند کلیک ایجاد کند.
برای مشاهده تغییرات جدید می توانید به این سایت مراجعه نمایید

Gravatar

دستورات پرکاربرد در سرورهای لینوکس + کنترل پنل plesk

این مجموعه از دستورات گرچه برای کاربران حرفه ای لینوکس کاربردی نخواهد بود ولی برای کسانی که هر از چندگاهی نیاز به کار با لینوکس از طریق ssh دارند می تواند مفید باشد. ( این دستورات بر روی CentOS چک شده است )

 

راهنمای دستورات پرکاربرد در سرور لینوکس و سرویسهای آن

چگونه سرویس دیتابیس mysql را ری -استارت کنیم ؟
راهنمایی کامل در  http://theos.in/desktop-linux/tip-that-matters/how-do-i-restart-mysql-server/ . 
چگونه فایل SQL را به یک دیتابیس import کنیم ؟.
راهنمایی کامل در  http://www.cyberciti.biz/faq/mysql-import-command/
مشکل  مربوط به خطای Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes  چگونه رفع می شود  ?
اطلاعات مناسب در  http://lists.mysql.com/mysql/100719
رفع مشکل عدم نمایش سایت با www در کنترل پنل پلسک 10
راهنمایی در http://kb.parallels.com/9289

 

 


 

Gravatar

معرفی نرم افزار Nitro Pdf

 در ادامه مطالبی که مربوط به معرفی نرم افزار های کاربردی رایگان است اینبار یک نرم افزار فوق العاده جالب و پرکاربرد و البته رایگان را معرفی می کنیم.
یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود برای ثبت متون فایلها pdf است که همگی با آن آشناییم.
علاوه بر ابزارهای متنوعی که به صورت کرک شده در اختیار است می توانیم برای مشاهده و ایجاد فایلهای pdf از نرم افزار جذاب Nitro PDF استفاده نمایید.

این نرم افزار به صورت رایگان عرضه شده ولی در حال حاضر به صورت بتا بوده و مشکلاتی دارد.
 
 
Gravatar

معرفی نرم افزارهای کاربردی رایگان

همراهان عزیز ،

بسیاری از ما نیازهای روزمره خود به نرم افزار های کاربردی را با استفاده از نسخه ها کرک شده نرم افزار های مشهور تامین می کنیم. جدای از مباحث قانونی و اینکه آیا استفاده به این شکل درست است یا خیر به خاطر اینکه نرم افزار های قفل شکسته عمدتا عملکردی نا مطمئن دارند ، مناسب خواهد بود حتی المقدور از نرم افزارها رایگان و یا متن باز برای رفع نیاز استفاده نماییم.

یکی از نمونه های مشخص که برای بسیاری از کاربران حرفه ای وجود دارد استفاده از نسخه Sql express به جای نسخه professional پایگاه داده مایکروسافت است . گرچه عملکرد و قابلیت های این نسخه تفاوت های زیادی دارند ولی نسخه SQL Express  نیازهای حجم زیادی از برنامه های کاربردی تولیدی ما را برآورده می کند و بدون مشکل پاسخگوی سیستم های طراحی شده کم ترافیک می باشد.

نرم افزار کاربردی دیگری که بسیاری از مدیران سایت ها با آن سر و کار دارند نرم افزار های مدیریت FTP می باشد که برای انتقال فایل از آن استفاده می شود. در حالیکه نرم افزار های پرقدرتی مانند cuteftp وجود دارند که کارایی بسیاری دارند ولی نسخه کرک شده آنها دچار مشکلات جدی است.

توصیه ما استفاده از filezilla است . یک نرم افزار کلاینت و سرور Ftp بسیار کارآمد و سریع که به صورت متن باز منشر شده است.

برای دریافت آن به نشانی http://filezilla-project.org/ مراجعه کنید و بدون دغدغه از ان استفاده نمایید. آشیان از نسخه سرور این نرم افزار به عنوان ftp server خود استفاده می کند.

در نوشته های آتی نرم افزارهای جالب توجه رایگان دیگری را معرفی خواهیم کرد. 

Gravatar